Šīs ir Rietumu Bankas jubilejas gads visās vārda nozīmēs. Pati banka atzīmē 25. gada jubileju, bankas labdarības fonds – 10. gada jubileju. Tajā, pirms 10 gadiem fonda nodibināšanas laikā, banka uzsāka plašu sadarbību ar Latvijas mākslas muzejiem.

Kopš tā laika Rietumu Banka ir atbalstījusi vairāk nekā desmitu izstāžu, kuras norisinājās dažādos muzejos.

Īpašas uzmanības ir vērta franču Sevras porcelāna izstāde, kura notika ar bankas atbalstu Rīgā 2007. gadā, kā arī unikālām Sevras manufaktūras, kura darbojas Francijā arī mūsdienās, darbiem veltīta kataloga izdevniecība. Ar to ir sākusies mākslas katalogu izdevniecības programma: turpmākajos gados ar bankas atbalstu tika izdotas vairākas grāmatas, no kuram var tiesāt par dažādām pasaules mākslas virzieniem.

Faktiski kopš nodibināšanas brīža 1740. gadā un līdz pat šodienai Sevras manufaktūra ir zem tiešās valsts patronāžas un ir Francijas nacionālais lepnums. Tā ir kļuvusi par vairāku vēsturisku notikumu liecinieku: šeit izgatavoja porcelānu priekš karaļa Luija XV, bet vēlāk manufaktūra ieguva karaliskas manufaktūras oficiālo statusu un kļuva par galveno porcelāna piegādātāju Versaļas pilī. Sevras porcelāns ir augstākās kvalitātes, smalkas gaumes un elegances paraugs. Tas joprojām tiek izgatavots tikai ar rokām vienā-divos eksemplāros, turklāt katra darbs atšķiras ar oriģinālo dizainu un ir īsts mākslas darbs.

Sevras porcelānam veltīts katalogs Latvijā tika atzīts par gada skaistāku grāmatu – tāds lēmums tika pieņemts saskaņā ar kompetento speciālistu viedokli, ņemot vērā konkursa rezultātus. Vēlāk ar Rietumu Bankas līdzdalību tika izdotas tādas grāmatas kā: “Ārvalstu mākslas muzeja XX. gadsimta Beļģu mākslas kolekcija”, «Art Nouveau un Art Deco Nīderlandē»; “Sudraba gadsimts. Krievu mākslas darbi no Baltijas muzeju kolekcijām. 1890-1930”, kas atspoguļo glezniecības attīstības 40 gadu ilgu periodu; “Piranēzi. Antīkā Roma”, kas palīdz pieņemt slēdzienu par senu romāņu arhitektūru, kā arī citas.

Tuvākajā laikā ar Rietumu Bankas palīdzību tiks izdots jauns katalogs, kas ir veltīts Nikoļā Bogdanova-Beļska mākslas darbiem no Latvijas un vācu kolekcijas.

Atgriezties uz sarakstu